Rase hamsteri

Discutii referitoare la rozatoare.

Rase hamsteri

Mesajde Bianca.Mihaela » 06 Dec 2012 22:51

Bună seara! Care este hamsterul vostru preferat? Mie îmi plac cei Campbell, au și o paletă mare de culori. Are careva chinezești?
Bianca.Mihaela

Advertisement

Re: Rase hamsteri

Mesajde edy12006 » 09 Feb 2013 17:05

Am avut unul micut, cred ca era chinezesc, si era foarte rautacios, musca mereu cand vroiai sa te joci cu el. In schimb, am avut unul mare si grasan, cred ca din rasa campbell care a trait aproape 2 ani. Era foarte cuminte, nu musca niciodata, nu era foarte agitat si ii placea la nebunie sa manance si sa-si faca rezerve. Oricat i-ai fi dat sa manance, nu refuza. Intr-un final, dupa ce l-am salvat de 2 ori de la moarte, a decedat. Am inteles ca au o viata foarte scurta in general.
edy12006

Mesajde Bianca.Mihaela » 26 Mar 2013 16:53

edy12006 scrie:Am avut unul micut, cred ca era chinezesc, si era foarte rautacios, musca mereu cand vroiai sa te joci cu el. In schimb, am avut unul mare si grasan, cred ca din rasa campbell care a trait aproape 2 ani. Era foarte cuminte, nu musca niciodata, nu era foarte agitat si ii placea la nebunie sa manance si sa-si faca rezerve. Oricat i-ai fi dat sa manance, nu refuza. Intr-un final, dupa ce l-am salvat de 2 ori de la moarte, a decedat. Am inteles ca au o viata foarte scurta in general.

L-ai salvat? :) Foarte frumos. Acum ce animăluțe deții? Da, trăiesc aprox. 2 ani, hamsterița mea aîntrecut această vârstă.
Bianca.Mihaela

Mesajde Administrator » 26 Mar 2013 20:22

Pai daca a trecut de 2 ani sa speram ca o sa traiasca cat mai multi, poate faci vre un record! Ma doare sufletul cand ma gandesc ca sunt unele animalute care au o viata asa de scurta..
Administrator
Administratorul site-ului

Mesajde Bianca.Mihaela » 28 Mar 2013 20:23

Administrator scrie:Pai daca a trecut de 2 ani sa speram ca o sa traiasca cat mai multi, poate faci vre un record! Ma doare sufletul cand ma gandesc ca sunt unele animalute care au o viata asa de scurta..

Mulțumesc! Da, dar parcă și mai dureros este atunci când ai ținut un câine 15 ani și se duce la cerurui :(
Bianca.Mihaela

Mesajde Administrator » 29 Mar 2013 09:21

Intradevar dar diferenta e ca la caine este la fel ca si la oameni, nu te astepti cand se intampla... La hamsteri vad situatia ca la un cronometru...
Administrator
Administratorul site-ului

Mesajde Bianca.Mihaela » 29 Mar 2013 23:33

Da...
Imagine
Hamsterul pitic mandarin ce rasă este? Mereu m-am întrebat :) Djungarian?
Bianca.Mihaela

Înapoi la Rozatoare