IARĂȘI CU DRAG.

Discutii legate de caini

IARĂȘI CU DRAG.

Mesajde Robert » 16 Ian 2014 17:58

Bună ziua ! Am mai făcut un topic aici în legătură cu câinele meu care a mâncat șoareci și otravă. Acum , am altă problemă :(. Aseară a fost călcat de o mașină și tocmai astăzi l-am dus la veterinar. În fine, după radiografie am aflat că are fractură de bazin..La medic , doctorul mi-a spus că nu necesită operație ci un loc cald și închis unde să nu facă mișcare. Prea bine, l-am adus în casă. Problema este că de fiecare dată când se mișcă schiorlăie și tipă ..doar dacă face vreo mișcare simplă. Credeți că și anestezicul e de vină pe moment :-??

Mulțumesc.
Robert

Advertisement

Re: IARĂȘI CU DRAG.

Mesajde Administrator » 19 Ian 2014 14:17

Pai si nu i-a facut absolut nimic? Stiu ca se punea un fel de brau... mi se pare ciudat... daca nu i-a facut nimic atunci incearca sa il duci la alt medic! Este normal sa il doara la fiecare miscare daca acolo exista o fractura...
Administrator
Administratorul site-ului

Mesajde Robert » 19 Ian 2014 19:20

Așa a spus doctorul , el fiind cel mai bun din Suceava. În fine, acum se simte mai bine , ba chiar mă lasă să-l ating pe picior..cu toate că orice mișcare îi provoacă durere :-j Sper ca în două săptămâni să fie mai bine.

P.S Știu că pare ciudat dar ..:)) L-am închis undeva unde e cald , un spațiu nu prea mare 1x2 și am următoarea întrebare.. El e învățat să-și facă nevoile afară , pe gazon , doar acolo ! Dar acum, cum e închis.. crede-ți că o să le facă înăuntru :-?? (Îmi e frică să nu le facă de loc și să crape ) :-(
Robert

Mesajde Administrator » 19 Ian 2014 23:48

Pai presupun ca cere voie afara atunci cand are nevoie. Intr-un final o sa faca in interior, dar, parerea mea este ca trebuie sa il lasi sa iasa sa si le faca afara deoarece ei patesc la fel ca si noi. Ex. Daca esti intr-un spatiu unde nu ai acces la toaleta si totusi vezi una o sa-ti vina sa faci de o sa explodezi, iar intr-un final o sa faci pe tine! Cam asa si problema la animalele care cunosc regulile sanitare, o sa tina in el se va chinui o perioada dar in final va face. Asa cum ziceam si mai sus, sfatul meu este sa-l lasi sa iasa afara sa-si faca nevoile atunci cand este nevoie!
Administrator
Administratorul site-ului

Înapoi la Caini